Skip to main content

POKYNY PRE BALÍKY

Balík je možné poslať až po prvotnej dohode na jeho zaslaní prostredníctvom telefonického hovoru, či emailovej komunikácie.

ADRESA DORUČENIA

Stanislav Baranka
Belá-Dulice 308
038 11, Belá pri Martine
Slovenská republika
tel. číslo: +421 905 781 090

PRÍPRAVA BALÍKA NA DORUČENIE

Pred odoslaním balíka je dôležité ho dobre zabaliť a zabezpečiť, aby nedošlo k poškodeniu pri preprave.

Prepravovaný tovar je nutné zabaliť do bublinkovej fólie. Pre fixáciu tovaru v balíku je nutné použiť vhodné výplne ( polystyrénové bloky, telieska Flopak, penový profil, vzduchové podušky a pod.). Odporúčame, aby jednotlivé objekty boli zabalené minimálne v 5-10 cm obalového materiálu a uložené v tejto vzdialenosti od kraja krabice.

Výplňou nešetrite!

Použite dostatok baliaceho materiálu, aby sa zabránilo pohybu obsahu pri presúvaní zásielky. V krabici by nemali byť žiadne prázdne priestory, aby nedošlo k možnému pohybu tovaru pri preprave. Objekt by sa nemal priamo dotýkať strán krabice. V prípade, že zásielka obsahuje viac ako jednu položku je nutné ich od seba oddeliť vo vnútri krabici, aby sa navzájom nedotýkali a aby sa zabránilo sa ich vzájomnému poškodeniu.

Pokiaľ je tovar nepravidelných tvarov a obsahuje labilnejšie komponenty – uši svetiel, kabeláž, úchyty a pod., je nutné venovať im zvýšenú pozornosť a zabezpečiť ich pred ulomením sa.

Krabica musí byť pevná, dostatočne veľká – zodpovedajúca veľkosti tovaru. Dbajte na výplň dna, bokov a veko. Krabicu je vhodné zabaliť do streč fólie (najlepšie čiernej), popr. baliaceho papieru, z dôvodu možnej okamžitej reklamácie u prepravcu pri poškodení obalu. Balík by mal byť uzatvorený silnou lepiacou páskou. Pre lepšiu manipuláciu s balíkom, najmä u prepravcu, je dobré krabicu previazať špagátom.

Nezodpovedáme za stav, v ktorom k nám balík príde. Jedná sa o Váš tovar a Vaše peniaze, preto buďte dôslední pri jeho zabalení.

SPRIEVODNÝ LIST

Do balíku je nutné pripojiť i sprievodný list, v ktorom je uvedené o aký typ svetiel sa jedná, o aký repas máte záujem, napr.:

  • repas v podobe čistenia vnútra svetiel a výmena parabol
  • výmena plexiskiel
  • repas+ lakovanie+ výbojky
  • repas led pásu, výmena asf. motorčeka
  • a pod.

Nezabudnite uviesť spiatočnú adresu spolu s Vašim telefónnym číslom.

ODOSIELANIE BALÍKU

Výber prepravnej spoločnosti, ktorou balík zasielate je výlučne na Vás.

Odporúčame však zasielať formou „express kuriér “. Balík vždy poistite a označte ako “krehké“! Prosím, napíšte adresu odosielateľa, aj príjemcu spolu s menom a kontaktnými údajmi príjemcu priamo na balík.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE!

Balíky vybavujeme najrýchlejšie ako sa dá! Uprednostňujeme vopred objednaných zákazníkov, ktorí k nám prídu s vozidlom fyzicky! Čas vybavenia balíku závisí od času, kedy je nám doručený! Pri zásielkach do zahraničia sa môže cena vzhľadom na prevod meny navýšiť! Sme len ľudia a vždy je nutné počítať s možnými komplikáciami, ktoré nevieme ovplyvniť!